Na zdrowie - naturalnie!

 

          

Naturalne sposoby na utrzymanie zdrowia

Zdrowie, które pochodzi z natury

 

Człowiek pochodzi z natury, dlatego właśnie w niej powinniśmy szukać sposobów na utrzymanie naszego organizmu w zdrowiu i pełni sił witalnych. Oto kilka zdrowych praktyk z wykorzystaniem naturalnych składników:

 

 

  • sałatka z pokrzywy – jedzenie pokrzywy sprzyja produkcji czerwonych krwinek, wzmacnia odporność, obniża poziom cukru w organizmie oraz zmniejsza ciśnienie tętnicze.

  • herbatka z dziurawca – dziurawiec stosuje się w leczeniu schorzeń dróg żółciowych, żołądka i dróg moczowych, ale picie dziurawca uspokaja i poprawia nastrój, dlatego warto zaopatrzyć się w to zioło zwłaszcza jesienią i chwilach życia kiedy nasze zdrowie psychiczne nie jest dla nas w pełni zadowalające.

  • szampon z rumianku – rumianek przywraca włosom ich naturalny kolor, nadaje połysk, zapobiega wypadaniu włosów i łupieżowi.

  • kremy z szałwii – dzięki olejkom eterycznym i flawonoidom szałwia jest doskonała dla skóry podatnej na trądzik i skłonnej do wyprysków. Szałwia ma też właściwości przeciwzmarszczkowe i powstrzymuje starzenie się skóry. Jest też doskonałym lekiem przeciwgrzybicznym.